mi-band-4 logo

Mi Band 4 Alamadan Mi Band 5 Geliyor!..

Merhaba arkadaşlar, kendim Mi Band 2 kullanıcısıyım. Band 3′de extra çok fazla özellik yok Mi Band 4 gelince alırım demiştim. Şimdi yeni sızıntılar ile birlikte Xiaomi Mi Band 5 üzerinde çalışmalara başlamış bile…

Xiaomi Mi band 4’ü geçtiğimiz haziran ayında tanıtmıştı. Mi band 4’ün iki sürümü bulunuyordu. Bunlardan birisi NFC’li diğeri ise NFC desteği olmayan modeldi.

mi band 4 nfc

Fakat bu NFC’li model global pazara açılmadı. Xiaomi Mi Band 4 alacaklar NFC’siz modele kaldılar. NFC’li Mi Band 4, kablosuz ödeme, kimlik kartı olarak kullanma, metro ve otobüs kartlarının yerini alabiliyor.

Bu sebeple Xiaomi NFC özelliği ile globale Mi Band 5 ile açılmak istemektedir.

Son kaynaklara göre, Mi Band 5 daha dayanıklı bir yapı ile ve kayış kalitesini artıracak bir tasarım ile gelmesi beklenmektedir. Lansman tarihi kesin olmasa da 2020 yılı ikinci çeyreğinde gelmesi bekleniyor.

mi band 5 ilk sızıntılar

Cihaz hakkında fazla ayrıntı olmasa da Xiaomi alt şirketlerinden olan Huami ile birlikte geliştirildiği doğrulandı. Huami CEO’su Wang Huang, şirketinin Xiaomi ile ortaklaşa olarak birçok projede birlikte çalıştığını ve Mi Band 5’in de onlardan biri olduğunu söyledi.

Şimdilik ayrıntılar bu kadar. Peki siz bu yeni gelecek NFC’li Mi Band 5’i almak ister misiniz?

Bir cevap yazın