mi-band-4 logo

Xiaomi Mi Band 4 Aldım Ön İnceleme!…

Merhaba arkadaşlar, kullanmakta olduğum Mi Band 2 akıllı bilekliğim bozuldu. Bunun üzerine Mi Band 4 almaya karar verdim. Sizler için de bir ön inceleme oluşturmak istedim.

Neden Mi Band 4 ?

Aslında çok fazla seçeneğim yoktu. Mi Band 2 kullanıcıydım ve bozulunca Mi Fit uygulamamda da birçok veriler vardı. Bu sebeple yine Mi ürün ailesi üzerinde durdum. Benim için bazı önemli kriterler de vardı. Şarj konusu bunlardan birisiydi. Mi Band 4’e o kadar çok benzer ürün varki bakıyorsunuz fiyatı neredeyse yarısı. Özelliklere bakıyorsunuz renkli ekran, nabız ölçüyor, bildirim gösteriyor harika diyorsunuz. Sonra bir de şarj konusuna gelince 1 2 gün şarjı gider yazıyorlar. Bu sebeple öncelikli sebeblerimden birisi şarj oldu.

Kullanıcı yorumlarına da baktığımızda gerçekten Mi Band 4 birçok kullanıcısını memnun etmişti.

Diğer bir husus ise, Mi band 2’de gün ışığında saati görmek imkansızdı. Sadece akşamları saati görebiliyordum. Bu sebeple güneş altında saati görmek istediğim için bu da önemli bir kriterdi benim için. Tüm bunları düşündüğüm zaman en uygun tercih Mi Band 4 oldu.

mi band 4 kutu görüntüsü

Kutu İçeriği

Arkadaşlar bu aldığınız yere göre değişmekle beraber benim aldığım ürün kutusundan bir saat bir kordon ve bir de kullanım klavuzu çıktı. Kimi satıcılar yedek bir tane daha kordon, garanti belgesi, ekran koruyucu şeffaf film veriyorlar.

Mi Band 4 Özellikleri ?

Standart her yerde bulunan özellikleri bir kısmını söyleyeyim.

1) Nabız Ölçer: Akıllı saatlerin hemen hepsinde bu özellik standart oldu.

2) Adım Sayar ve Kalori Hesabı Yapar: Yine her saatin standardı olan bu özellik insanların adım sayısı üzerinden kalori hesabı yapmaktadır. Yavaş ve hızlı adımları da tanımlayabildiği için kalori hesabını bu yürüyüşlere göre düzenlemektedir.

3) Hava Durumu: En sevdiğim özelliklerdendir. 5 Günlük hava durumunu görebiliyoruz.

4) Bildirimler: Mi Band 2 kullanırken sadece mesajın kimden geldiği ya da hangi uygulamadan geldiği biliniyordu. Mi Band 4’de ise mesaj içeriğinizi okuma imkanına sahip olabiliyorsunuz. Özellikle telefon uzakta iken gelen mesajları okuma imkanı sunmaktadır.

5) Değişebilir Ekran: Ekrandaki görüntüyü değiştirme imkanına sahipsiniz. Hatta kendi fotoğrafınızı bile koyabilirsiniz fakat ben şahsen diğer görselleri beğenmedim. Bir fotoğraf koyduğunuzda saat kısımları okunmayabiliyor bunu da göz ardı etmemek gerekir.

6) Alarm: Telefon üzerinden alarm kurabilirsiniz. Vakti gelince titreyerek uyandırmaya çalışacaktır. Çalışacaktır diyorum çünkü daha önce kullandığım bileklikten sonra titreşim kalitesi beni tatmin etmedi.

7) Kronometre ve Zamanlama: Saatin üzerinden kronometre başlatabilirsiniz veya zamanlayıcı da çalıştırabilirsiniz. Bunların saat üzerinden olması saate güzel bir hava katmış diyebilirim. Bir de saat üzerinden alarm kurma özelliği olursa güzel olur diyebilirim.

8) Müzik Kontrolü: Saat üzerinden çalan müziği kapatabilir, sesini açıp kapatabilir veya değiştirebilirsiniz.

9) Cihazı Bul: Bluetooth sınırları içinde telefonunuz oldu ya bir yere düştü birisi aldı başka yere koydu, nereye koyduğunuzu unuttunuz gibi sorunlara çare olması amacıyla bileklik üzerinden cihazımı bul deyip alarm gibi ses çıkıyor telefondan. Burada telefon sessiz de olsa alarm çalıyor.

10 Parlaklık Ayarı: Birçok akıllı saatin sorunu olan ekran parlaklığı Xiaomi tarafından kontrol altına alınmış ve 5 seviye olmak üzere parlaklığı azaltıp açabiliyorsunuz. Hatta Mi Fit üzerinden gece modu ayarlayarak geceleri parlaklığı kısık gündüzleri açık şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

11) Telefonu Sessize Alma: Saat üzerinden telefonunuzu sessize alabilir veya sessiz ise sesini açabilirsiniz. Bu konuda keşke bir de titreşim kontrolü de eklenseydi daha güzel olabilirdi.

12) Rahatsız Etme: Pek kullanmadığım fakat, geceleri çok fazla mesaj alan kullanıcılar varsa bunların bildirimi gelmesin diye koyulmuş kimileri için çok önemli bir özellik. Bunun da saatlerini ayarlayabiliyorsunuz.

13) Oturma Uyarıları: Sağlığımız için 1 saatten fazla oturmak zararlı, özellikle benim gibi bilgisayar başında olan insanlar için. Bu sebeptendir ki saat üzerinde oturma uyarıları var. Sizlere 1 saat oturunca kalk yürü diyor. Bu uyarıları açıp kapatmak Mi Fit üzerinden yapılabiliyor.

Aklıma gelen kullandığım veya özellik olarak anlatmak istediklerim bunlar.

[the_ad id=”1292″]

Ne kadar sürede şarj oluyor?

Bu soru da belki çok sorulabilir. %15’in altına düşürmeden şarj ediyorum ve 2 saate yakın sürüyor.

Dezavantajları Var Mı?

Olmaz mı! Yukarıda özellikler arasında da yazdım; titreşim benim için en büyük dezavantajı oldu. Diğer özellikler konusunda şu kötü şu eksik diyemeyeceğim.

Kaça Para?

180-200 TL arası değişken fiyatı mevcut. Güvendiğiniz yerden alabilirsiniz. Ben alırken n11’de kuponum da vardı 175 TL’ye almıştım.

Tavsiye Eder Miyim?

Bu fiyata alınabilecek en iyi bileklik diyebilirim. Varsa bu fiyata daha iyi dediğiniz saatler veya bileklikler yorum olarak yazarsanız onların da incelemelerini ekleyebilirim.

Sizler akıllı bileklik kullanıyor musunuz? Hangi akıllı bilekliği kullanıyorsunuz? Cihazınızından memnun musunuz yorum atabilirsiniz…

 

Bunlara Göz Atmak İsteyebilirsiniz

2 thoughts on “Xiaomi Mi Band 4 Aldım Ön İnceleme!…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.