sololearn anlatım logo

Yazılımcılar için Süper Uygulama!..

Herkese merhaba arkadaşlar.

Bu yazımda kendim de sıklıkla kullandığım bir uygulamadan bahsetmek istiyorum, Sololearn. İçerisinde HTML eğitiminden Python‘a Java‘dan Ruby‘ye birçok ders içeriğinin bulunduğu bir uygulama olan Sololearn, Challange(Meydan okuma)’lar ile öğrendiklerinizi pekiştirmenizi de sağlıyor. Ayrıca her eğitimde testler bulunuyor ve testleri başarılı ile geçerseniz eğitim sonunda sizlere Sertifika‘da veriyor. Web, Android ve IOS şeklinde üç platformda da yerini alan Sololearn 30 Milyon kadar üyesi bulunuyor. Online derleyicileri de bulunan platformda dilerseniz kurs içeriğindeki kodları deneyebilir dilerseniz kendi kodlarınızı da yazabilir ve derleyebilirsiniz.

Kısaca Yazılımcıların Sosyal Medyası

Online Derleyici Görseli

online derleyici sololearn

Online Derleyici Görseli 2

javascipt slider ornek

Tabiki Sololearn ile yapacaklarınız bu kadar sınırlı değil. Arkadaşlarınız ile ya da rastgele (Dünya Geneli) birisi ile Challange ( Meydan okuma)’ler yapabilirsiniz. Bunun için mobil uygulama üzerinden Challange sekmesine gelip sağ alt köşede bulunan +’ya basarak seçtiğiniz bir programlama dili ile Challange yapabilirsiniz. Örneği aşağıda mevcuttur.

sololearn challange

Sadece bunlarla da sınırlı olmadığınız Sololearn’de forum kısmı ile sorularınızı sorabilir ya da sorulmuş sorulara cevaplar da verebilirsiniz.

İhtiyacınız olan bir algoritma ya da kodu kod arama kısmından aratabilir public(açık kaynak) yayınlanmış kodları bulabilirsiniz. Ayrıca Sololearn üzerinde Üniversitelerin Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde verilmekte olan Veri Yapıları ve Algoritma Analizi derslerinde işlenmekte olan Ağaçlar(Tree)‘ın anlatımları ve birkaç dilde kodlarını bulabilirsiniz.

sololearn eğitimler

Sololearn İçerisinde Hangi Dillerin Eğitimi Mevcut?

Python 3

Java

C#

Ruby

JQuery

JavaScipt

C

Swift 4

Html-Css (Web tasarım işaretleme dilleri olsa da eğitimi mevcut.)

SQL

C++

PHP

Bu Kadar ile Sınırlı Değil!..

Daha yapabileceğiniz birçok özelliği barındıran Sololearn‘ü kesinlikle denemenizi tavsiye ederim. Son olarak da örnek bir sertifika bırakarak yazıma son veriyorum.

sololearn sertifika örneği

Okuduğunuz için teşekkür ederim bug’sız kodlamalar 🙂

Bir cevap yazın